top of page
HAŁAS_AVATAR_w 1_MAIL.gif

PROJEKT :W CENTRUM  

 

W CENTRUM to interdyscyplinarny projekt publiczny poruszający najważniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia związane z użytkowaniem i planowaniem miejskich przestrzeni centralnych. Projekt gromadzi i angażuje ekspertów wielu dziedzin, użytkowników, projektantów oraz mieszkańców. Bogaty program publicznych dyskusji i warsztatów podsumowuje co roku realizacja instalacji architektonicznej w przestrzeni miejskiej – w samym centrum Warszawy.

 

Dzięki współpracy WAPW i OW SARP działania mają jednocześnie publiczny charakter dyskusyjny (wydarzenia w ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury), jak i charakter projektowy/ekspercki (zadania kursowe na Wydziale Architektury PW).

 

W CENTRUM to projekt, który porusza globalne wyzwania w lokalnym kontekście Warszawy. Odwołujemy się do doświadczeń i wzorców miast z całego świata. Działamy w stałym odniesieniu do uwarunkowań Nowego Centrum Warszawy. I realizujemy pilotażowe interwencje architektoniczne w przestrzeni Pasażu Wiecha Wiecheckiego w ścisłym centrum miasta.

Działania w powtarzalnym rokrocznym cyklu eksponują każdorazowo inny, aktualny temat z dziedziny planowania i użytkowania przestrzeni miejskiej. Bohaterką pierwszej edycji była WODA :WCENTRUM (2022), W roku 2023 tematem był HAŁAS :WCENTRUM. Obecnie naszą uwagę przyciągają KOSZTY :WCENTRUM (2024).

zespół kuratorski:

dr inż. arch. Anna Cudny

mgr inż. arch. Jan Chwedczuk

dr inż. arch. Artur Jerzy Filip

mgr inż. arch. Magda Maciąg

mgr inż. arch. Magdalena Strużycka (edycja 2022 i 2023)

organizatorzy:

Oddział Warszawski SARP

+  

Katedra Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej

Wydział Architektury

Politechniki Warszawskiej

bottom of page